930x90 Website name and slogan

Blogs

Sophie Nikoladze's picture

გამარჯვებულები დაძაბულ ბრძოლაში გამოვლინდნენ...

20 ივლისს. ფოთში დასრულდა   რიგით მე-14 საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი! 

ასპარეზობის ფარგლებში  10 ტურნირი გაიმართა და მასში 9 ქვეყნის 400-მდე მოჭადრაკემ  მიიღებს მონაწილეობა. ხოლო, ფესტივალის საერთო საპრიზო ფონდი 45 000 ლარს შეადგენდა.

დებულება

აღსანიშნავია, რომ სატურნირო პარტიები პირდაპირი ჩვენება და კომენტარები მიმდინარეობდა საჭადრაკო ტელევიზიის ეთერში.

ჭადრაკის მოყვარულებს საკმაოდ საინტერესო და ხალისიანი რეპორტაჟების მოსმენა შეეძლოთ:

მაგთი tv.- მე-60 არხზე და სილქნეტის - 282-ე არხზე.ასევე, შესაძლებელია ჭადრაკი ტვ. ვირტუალურ სივრცეშიც მოსმენა, ტელევიზიის facebook და youtube  გვერდზე.

ასევე, ტურნირი აქტიურად შუქდებოდა საერთაშორისო საჭადრაკო სივრცეშიც.ჭადრაკის მოყვარულებს საშუალება ჰქონდათ ანალიზით პარტიების პირდაპირი ჩვენების ხილვა.

ფესტივალმა საკმაოდ  საინტერესოდ ჩაიარა. თითქმის ყოველი სატურნირო დღე დატვირთული იყო სსხვადასხვა ღონისძიებებით. საბოლოოდ დაძაბულ ბრძოლაში გამარჯვებულებიც გამოვლინდნენ. საპრიზო ადგილზე გასული მოჭადრაკეები საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის პრეზიდენტმა გიორგი გიორგაძემ,ქალაქ  ფოთის მერმა გოჩა კურდღელიამ და სხვა საპატიო სტუმრებმა დააჯილდოეს.

საბოლოო შედეგები:

OPEN – A’ – ‘ღია ტურნირი’

ვაჟთა შორის

I   ადგილი  - ლევონ ბაბუჯიანი

II  ადგილი -  ჰოვანეს  გაბუზიან

III   ადგილი -  ლუკა  პაიჭაძე

 

ქალთა  შორის

I   ადგილი - მერი არაბიძე

II  ადგილი - სოფიო ნიკოლაძე

III   ადგილი -  სოფიკო  ტერელაძე

2300<

I   ადგილი -  დავითი ლომსაძე

OPEN – B’ - ‘ღია ტურნირი’

I   ადგილი - ალექსი მანუკიანი

II  ადგილი - გორ ვირაბიან

III   ადგილი - დიმიტრი კვარაცხელია

საუკეთესო შედეგები:

ქალთა შორის  -

1900< - აკაკი ყალიჩავა

სენიორებს შორის - ივანე სიფრაშვილი

 

OPEN – C’ - ღია ტურნირი

I   ადგილი  - გიორგი ნაყოფია

II  ადგილი - რამაზი მჭედლიშვილი

III   ადგილი - მიქაელი  მიქაიელიანი

საუკეთესო შედეგები:

ქალთა შორის  -დეა ბედოშვილი

1600< -  იშხან ქალოიანი

სენიორებს შორის - ზურაბი ლიფონავა

12 წლამდე -არა დავთიანი

OPEN – D  ღია ტურნირი

I   ადგილი  -არმენ გალოიან

II  ადგილი -გიორგი  გოგოლაური

III   ადგილი -დავით გეგია

საუკეთესო შედეგები:

ქალთა შორის  - მარიამი  ჩხაიძე

1200< - არტურ ანდრეასიან

12 წლამდე - ალან ტასმუხანოვი

8 წლამდე ბიჭები:

I   ადგილი  - გაგა გვასალია

II  ადგილი -  მიქაელ იბოიანი

III   ადგილი -მანველ არაკელიანი

8 წლამდე გოგონები:

I   ადგილი   - ანასტასია ქუთათელაძე

II  ადგილი - მარიკა ბართაია

III   ადგილი -  ბარბარე აშოთია

10 წლამდე ბიჭები:

I   ადგილი  - გიორგი კვარაცხელია

II  ადგილი - არსენ ოღულუკიანი

III   ადგილი - ალენ გრიგორიანი

10 წლამდე გოგონები:

I   ადგილი  - ანა კვირიაშვილი

II  ადგილი - თეკლა კოღუაშვილი

III   ადგილი - მართა  სორდია

 

         

 

 

 

 

 

 

  • Title: გამარჯვებულები დაძაბულ ბრძოლაში გამოვლინდნენ...
  • Posted by:
  • Date: 22-07-2019 12:49 AM
  • Tags:
Top