930x90 Website name and slogan

Blogs

GCF's picture

საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის 2020 წლის კალენდარი

         ”ვამტკიცებ”      
  საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის      
  პრეზიდენტი        გ. გიორგაძე      
  საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის      
 
2020 წლის სპორტულ ღონისძიებათა კალენდარი         
         
 
     
   
         
1 საქართველოს სასკოლო ჩემპიონატი 7, 9, 11, 13 წლის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 19-28 იანვარი თბილისი საქართველო
2 საქართველოს ვაჟთა 79–ე ჩემპიონატი 28 იანვარი-9 თებერვალი თბილისი საქართველო
3 საქართველოს სენიორთა ჩემპიონატი  30 იანვარი-6 თებერვალი თბილისი საქართველო
4 რეგიონული ჩემპიონატები - 8-18 წ.წ. ჭაბუკთა და გოგონათა შორის იანვარ-თებერვალი  რეგიონები საქართველო
5 ალექსანდრე ბოკუჩავას თასი - 16 წ. (რეიტინგ-ტურნირი) 10-17 თებერვალი თბილისი საქართველო
6 იური ჩიქოვანის მემორიალი(ღია რეიტინგ ტურნირი) 25-29 თებერვალი თბილისი საქართველო
7 საქართველოს ჩემპიონატი 8,10 და 12 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის (I ლიგა) აღმოსავლეთის ზონა 1-8 მარტი  თბილისი საქართველო
8 საქართველოს ჩემპიონატი 8,10 და 12 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა  შორის (I ლიგა) დასავლეთის ზონა 1-8 მარტი  ფოთი საქართველო
9 ფიდეს ქალთა გრან-პრის გათამაშება 2019-1020 წ.წ. (III ეტაპი) 1 - 14 მარტი ლოზანა შვეიცარია
10 დედის დღისადმი მიძღვნილი ბლიც ტურნირი 3 მარტი. თბილისი საქართველო
11 საქართველოს ჩემპიონატი U 2200,U 1800, U 1400 რეიტინგის კატეგორიაში 12-19 მარტი თბილისი საქართველო
12 საქართველოს ქალთა 77–ე ჩემპიონატი 20-30 მარტი თბილისი საქართველო
13 საქართველოს საკლუბო ჩემპიონატის I ლიგა, საგაზაფხულო სეზონი      (აღმოსავლეთი ზონა) მარტი,აპრილი,მაისი დანიშვნით საქართველო
14 საქართველოს საკლუბო ჩემპიონატის I ლიგა, საგაზაფხულო სეზონი       (დასავლეთი ზონა) მარტი,აპრილი,მაისი დანიშვნით საქართველო
15 საქართველოს ჩემპიონატი შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა შორის 1-5 აპრილი თბილისი საქართველო
16 ევროპის სასკოლო ინდივიდუალური ჩემპიონატი 2-12 აპრილი კრეტა საბერძნეთი
17 ნოდარ გელენავას მემორიალი 3-4 აპრილი თბილისი საქართველო
18 ღია რეიტინგ ტურნირი 9-12 აპრილი თბილისი საქართველო
19 საქართველოს ჩემპიონატი 20წ.ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის      ”კახი ჩიგოგიძის თასი”      21-30 აპრილი თბილისი საქართველო
20 ევროპის სენიორთა ჩემპიონატი 17 - 27 აპრილი ჯასტრებია გორა პოლონეთი
21 მსოფლიოს სასკოლო ინდივიდუალური ჩემპიონატი 2 - 10 მაისი დანიშვნით დანიშვნით
22 ფიდეს ქალთა გრან-პრის გათამაშება 2019-1020 წ.წ. (IV ეტაპი) 2 - 15 მაისი სარდინია იტალია
23 საქართველოს ჩემპიონატი 8,10,12,14,16,18 წ.წ. ჭაბუკები და გოგონები (უმაღლესი ლიგა)  12-21 მაისი თბილისი საქართველო
24 მწვრთნელთა სემინარები 14-17 მაისი თბილისი საქართველო
25 მსაჯთა სემინარები 18-20 მაისი თბილისი საქართველო
26 საქართველოს ჩემპიონატი 10 და 14 წლამდე საჭადრაკო კომპოზიციების ამოხსნაში 15 მაისი, 17 მაისი თბილისი საქართველო
27 ევროპის ინდივიდუალური ჩემპიონატი  17-30 მაისი ტერმე ოლიმია სლოვენია
28 საქართველოს ჩემპიონატი რაპიდში 8,10,12,14,16,18 წ.წ.ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 22-23 მაისი თბილისი საქართველო
29 საქართველოს ჩემპიონატი ბლიცში 8,10,12,14,16,18 წ.წ.ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 24 მაისი თბილისი საქართველო
30 ზუგდიდის I საერთაშორისო ტურნირი სწრაფ ჭადრაკში     "ანდრია დადიანის თასი-2020" 25 - 29 მაისი ზუგდიდი საქართველო
31 საქართველოს ჩემპიონატი საჭადრაკო კომპოზიციების ამოხსნაში 26 მაისი. თბილისი საქართველო
32 ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი ტურნირი     ”თელავი-2020”  31 მაისი-2 ივნისი თელავი საქართველო
33 ევროპის ინდივიდუალური ჩემპიონატი ქალთა შორის  1 - 14 ივნისი მამაია  რუმინეთი
34 შოთა ინწკირველის მემორიალი 7 და 9 წ.წ. ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 3-7 ივნისი თბილისი საქართველო
35 საქართველოს მესამე კორპორატიული ჩემპიონატი 8-9 ივნისი თბილისი საქართველო
36 ვახტანგ ქარსელაძის მემორიალი (გუნდური 7,8,10,12,14 წ.წ.)  10-17 ივნისი  თბილისი საქართველო
37 ბავშვთა საერთაშორისო ტურნირი       "მაია ჩიბურდანიძის თასი-2019" (8,10,12 წ.წ) 26-29 ივნისი  ქუთაისი საქართველო
38 ევროპის კორპორატიული ჩემპიონატი 26 - 29 ივნისი როტერდამი ჰოლანდია
39 VI საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი             "ბათუმის მერიის თასი - 2020" 1-11 ივლისი ბათუმი საქართველო
40 ფოთის XV საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი            ”ნანა ალექსანდრიას თასი-2019” 12-21 ივლისი ფოთი საქართველო
41 ირაკლი ლოლუას მემორიალი 21-24 ივლისი ფოთი საქართველო
42 საერთაშორისო ფესტივალი "ბათუმი-2020"  21-28 ივლისი ბათუმი საქართველო
43 I მსოფლიო პარაოლიმპიადა 29 ივლისი-5 აგვისტოს ხანტი-მანსიინსკი რუსეთი
44 საჭადრაკო ფესტივალი "რაჭა-2020"  29 ივლისი-5 აგვისტო ამბროლაური საქართველო
45 44-ე მსოფლიო საჭადრაკო ოლიმპიადა 5-18 აგვისტო მოსკოვი რუსეთი
46 საჭადრაკო ფესტივალი "ტყიბული-2020"  6-13 აგვისტო ტყიბული საქართველო
47 საერთაშორისო ფესტივალი "შავი ზღვის დელფინი" 14-21 აგვისტო ბათუმი საქართველო
48 ნინო ხურციძის თასი 28-31 აგვისტო ქ. ვანი საქართველო
49 ჯემალ მახათაძის მემორიალი 31 აგვისტო-1 სექტემბერი ზესტაფონი საქართველო
50 საქართველოს საკლუბო ჩემპიონატის I ლიგა, საშემოდგომო სეზონი      (აღმოსავლეთი ზონა) სექტემბერი, ოქტომბერი, ნოემბერი დანიშვნით საქართველო
51 საქართველოს საკლუბო ჩემპიონატის I ლიგა, საშემოდგომო სეზონი          (დასავლეთი ზონა) სექტემბერი, ოქტომბერი, ნოემბერი დანიშვნით საქართველო
52 საქართველოს ქალთა ჩემპიონატი რაპიდსა და ბლიცში 1-4 სექტემბერი თბილისი საქართველო
53 საქართველოს ჩემპიონატის რაპიდსა და ბლიცში 5 - 8 სექტემბერი თბილისი საქართველო
54 მსოფლიოს ჩემპიონატი 14,16,18 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 7 - 20 სექტემბერი მამაია  რუმინეთი
55 ქალთა მსოფლიო თასი 10 სექტემბერი - 3 ოქტომბერი მინსკი ბელორუსია
56 საერთაშორისო საჭადრაკო ტურნირი              "ნონა გაფრინდაშვილის თასი-2020" 20-29 სექტემბერი თბილისი საქართველო
57 საერთაშორისო საჭადრაკო ტურნირი       "მაია ჩიბურდანიძის თასი-2020" 29 სექტემბერი - 3 ოქტომბერი  თბილისი საქართველო
58 საჭადრაკო კომპოზიტორთა მსოფლიო კონგრესი  3-10 ოქტომბერი როდოსი საბერძნეთი
59 ევროპის საკლუბო ჩემპიონატი 5 - 13 ოქტომბერი მაირხოფენ ავსტრია
60 ევროპის საკლუბო ჩემპიონატი ქალთა შორის 5 - 13 ოქტომბერი მაირხოფენ ავსტრია
61 ანზორ მაჩიტიძის მემორიალი 10-14 ოქტომბერი სამტრედია საქართველო
62 თემურ ლომაიას მემორიალი 10-17 ოქტომბერი თბილისი საქართველო
63 მსოფლიოს ჩემპიონატი 8,10,12 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 18 - 31 ოქტომბერი ბათუმი საქართველო
64 ევროპის ქალთა ინდივიდუალური ჩემპიონატი რაპიდსა და ბლიცში 22 - 26 ოქტომბერი კიევი, ლვოვი უკრაინა
65 მსოფლიოს 16 წლამდე ოლიმპიადა  დანიშვნით დანიშვნით დანიშვნით
66 მსოფლიოს ჩემპიონატი 20 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის დანიშვნით დანიშვნით ინდოეთი
67 საქართველოს ჩემპიონატი U 2000,U 1600, U 1200 რეიტინგის კატეგორიაში 4-11 ნოემბერი თბილისი საქართველო
68 მსოფლიოს სენიორთა ჩემპიონატი  6 - 16 ნოემბერი ასისი იტალია
69 ევროპის ჩემპიონატი 8 – 18 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 12 - 22 ნოემბერი ანტალია თურქეთი
70 ნანა იოსელიანის თასი-2020 16-17 ნოემბერი გურჯაანი საქართველო
71 საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის თასი-8,10,12 წლის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის.  "ალექსანდრე ჩიკვაიძის თასი” 20-27 ნოემბერი თბილისი საქართველო
72 დავით ჩირაძის მემორიალი (გუნდური - 7, 8, 10 წ.წ.) 30 ნოემბერი-7 დეკემბერი ქუთაისი საქართველო
73 ევროპის ინდივიდუალური ჩემპიონატი რაპიდსა და ბლიცში 3 - 6 დეკემბერი კატოვიცე პოლონეთი
74 საქართველოს ვაჟთა 80–ე ჩემპიონატი (I ლიგა) 1-10 დეკემბერი თბილისი საქართველო
75 საქართველოს ქალთა 78–ე ჩემპიონატი (I ლიგა) 1-10 დეკემბერი თბილისი საქართველო
76 ჯემალ თოფურიას XI მემორიალი 28 ნოემბერი-10 დეკემბერი ფოთი საქართველო
77 საქართველოს საკლუბო ჩემპიონატის უმაღლესი ლიგა 13-17 დეკემბერი თბილისი საქართველო
78 საქართველოს თასის გათამაშება:A ღია ტურნირი-საქართველოს თასი -2020  
B ღია ტურნირი - ბ. გურგენიძის თასის XI გათამაშება 
20-29 დეკემბერი თბილისი საქართველო
79 მსოფლიო ინდივიდუალური ჩემპიონატი რაპიდსა და ბლიცში დანიშვნით დანიშვნით დანიშვნით
80 მსოფლიო ქალთა ინდივიდუალური ჩემპიონატი რაპიდსა და ბლიცში დანიშვნით დანიშვნით დანიშვნით
81 საახალწლო ტურნირი ელვისებურ ჭადრაკში თბილისის თასი 29-30 დეკემბერი თბილისი საქართველო
დოკუმენტი: 
  • Title: საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის 2020 წლის კალენდარი
  • Posted by:
  • Date: 30-12-2019 8:11 AM
  • Tags:
Top