ბლოგი

Sophie Nikoladze's picture

ჭადრაკის სასახლეში 'ნონას თასი' დასრულდა...

თბილისის ჭადრაკის სასახლეში დასრულდა ნონა გაფრინდაშვილის თასის გათამაშება. ტურნირი შვეიცარული სისტემით 9 ტურად გაიმართა. 7 ქულით პირველ ადგილზე ტიგრან ჰარუთინიანი (სომხეთი;2555) გავიდა. ნახევარი ქულით ნაკლები დააგროვეს და II-III ადგილები გაინაწილეს:ჰოვიკ ჰაირაპეტიანი (სომხეთი;2453) და ლევან ფანცულაია (2603).

თასის გათამაშება 3 ტურნირად გაიმართა და მასში  12 ქვეყნის 200-მდე მოჭადრაკე მონაწილეობდა. ასპარეზობის საერთო საპრიზო ფონდი - 50 000 ლარს შეადგენდა.

ასპარეზობის ორგანიზატორები:საქართველოს განათლების, მეცნიერების,კულტურისა და სპორტის სამინისტრო;საქართველოს ჭადრაკის ფედერაცია.

დებულება

ფოტოგალერეა

ტექნიკური შედეგები:

‘A Open’

I ადგილი - ტიგრან ჰარუთუნიანი (სომხეთი;2555) – 7  ქულა;

II ადგილი - ჰოვიკ აირაპეტიანი (სომხეთი;2453) – 6,5 ქულა;

III ადგილი - ლევან ფანცულაია (საქართველო) – 6,5 ქულა;

ქალთა შორის:

I ადგილი - მარია სარგსიანი        (სომხეთი;2242)     – 6  ქულა;

II ადგილი - ნინო ხომერიკი          (საქართველო;2315) – 5,5 ქულა;

III ადგილი - ტურკან მამედიაროვა (აზერბაიჯანი;2314) – 5 ქულა;

საუკეთესო U2400<  - ლუკა ობოლაძე  (საქართველო;2336) – 5,5 ქულა;

საუკეთესო U2200< - ზვიად ფაცია   (საქართველო;2107) – 4,5 ქულა;

‘B Open’

I ადგილი  - ედვარდ საიდანიანი (სომხეთი;1916) – 7,5 ქულა;

II ადგილი - არშაკ მელქონიანი  (სომხეთი;1948) – 7,5 ქულა;

III ადგილი - ვახტანგ ქარელიძე (საქართველო;1926) – 7 ქულა;

ქალთა შორის:

I ადგილი - ელენე წოწონავა     (საქართველო; 1905) – 6,5 ქულა;

II ადგილი - ნარე არაკელიანი   (სომხეთი;1910) – 6  ქულა;

III ადგილი - ანასტასია კირთაძე (საქართველო; 1552) – 6 ქულა;

საუკეთესო სენიორი ვაჟი - გენადი ბონდარენკო (საქართველო;1827)- 4,5 ქულა;

საუკეთესო სენიორი ქალი - ირმა ბეჟაშვილი (ისრაელი;1594) – 3 ქულა;

საუკეთესო - U1800<

I ადგილი -  არმენ გალაჯიანი (სომხეთი;1794) – 6 ქულა;

II ადგილი - რაზმიკ ავაგიანი  (სომხეთი;1739) – 6 ქულა;

III ადგილი - ნიკოლაი ბუაჩიძე (საქართველო;1439) – 6 ქულა;

‘C Open’        

I ადგილი - ზურაბ გონგლიაშვილი (საქართველო;1546) – 7,5 ქულა;

II ადგილი - ანილ კარამოვი  (საქართველო;1564) – 7 ქულა;

III ადგილი - ალექსანდრე წანაწყენიშვილი (საქართველო;1461) – 7 ქულა;

ქალთა შორის:

I ადგილი - მაია ბეჭვაია   (საქართველო;1576) – 6,5  ქულა;

II ადგილი - ეკატერინე ბეჭვაია   (საქართველო;1377) – 6,5  ქულა;

III ადგილი - მარიამ გვათუა (საქართველო;1293) – 5,5  ქულა;

საუკეთესო U1400< - გიორგი გოგოლაშვილი (საქართველო;1377) - 6 ქულა;

U12

ჭაბუკები

I ადგილი - კახაბერ კიზირია (საქართველო;1599) – 6,5 ქულა;

II ადგილი - დავით ფოთოლაშვილი (საქართველო;1524) – 6,5 ქულა;

III ადგილი - დავით გოცირიძე (საქართველო;1485) – 6 ქულა;

გოგონათა შორის:

I ადგილი - ანა ლიმარი (საქართველო;1192) – 6  ქულა

II ადგილი - ხატია მახათაძე (საქართველო;1335) – 5,5 ქულა

III ადგილი - მარია  ლიმარი (საქართველო;1201) – 5  ქულა

U10

ჭაბუკები:

I ადგილი - ანდრია კვირიაშვილი (საქართველო;1216) – 6  ქულა

II ადგილი - სტეფან მოხილნი (უკრაინა;1359) – 5,5 ქულა;

III ადგილი - ლუკა ხვედელიძე  (საქართველო;1203) – 5,5 ქულა

გოგონათა  შორის:

I ადგილი  - კესარია მგელაძე (საქართველო;1309) – 5,5 ქულა;

II ადგილი - ქრისტინე ხვადაგიანი (საქართველო;1230) – 5 ქულა;

III ადგილი - მართა სორდია (საქართველო) – 4,5 ქულა;

U08

ბიჭები:

I ადგილი - გაგა გვასალია             (საქართველო;1091) – 6  ქულა;

II ადგილი - გაბრიელ გაბადაძე   (საქართველო;1173) – 5 ქულა;

III ადგილი - ანდრია არუთინოვი (საქართველო) – 5 ქულა;

გოგონათა შორის:

I ადგილი - ბარბარე აშოთია (საქართველო;1101) – 4 ქულა;

II ადგილი - მარიამ ცაციაშვილი (საქართველო) – 3 ქულა;

III ადგილი - ბარბარე შონია         (საქართველო) – 3  ქულა;

 

 

 

 

 

  • სათაური: ჭადრაკის სასახლეში 'ნონას თასი' დასრულდა...
  • ავტორი:
  • თარიღი: 30-09-2019 2:55 PM
  • Tags:
Top