ბლოგი

Sophie Nikoladze's picture

პირველივე პარტიაში პირველივე გამარჯვება იზეიმეს!

მსოფლიო ჩემპიონატის პირველი წრის პირველივე პარტიაში პირველივე გამარჯვება იზეიმეს ნანა ძაგნიძემ და  ნინო ბაციაშვილმა!

ლიანეს მირანდა (კუბა)  0 :1 ნანა ძაგნიძე 

ნინო ბაციაშვილი           1 : 0 ქეთევან არახამია-გრანტი (შოტლანდია)

ჟუ ჯინერი (ჩინეთი)      1 : 0  ლელა ჯავახიშვილი

ბელა ხოტენაშვილი      ½:½  ვო თი კიმი (ვიეტნამი)

ჰარიკა დრონოვალი (ინდოეთი) ½:½ სოფიკო ხუხაშვილი.

პარტიები თბილისის დროით 14:00 საათზე დაიწყება.

პარტიების ჩვენება ანალიზით

ჩემპიონატის ოფიციალური ვებგვერდი

 

მსოფლიო ჩემპიონები სხვადასხვა წლებში:

  1. ვერა მენჩიკი (რუსეთი;ჩეხოსლოვაკია;ინგლისი) – 1927-1944;
  2. ლუდმილა რუდენკო (სსრკ) –   1950-1953;
  3. ელიზავეტა ბიკოვა     (სსრკ) -  1953-1956; 1958-1962;
  4. ოლგა რუბცოვა            (სსრკ) – 1956-1958
  5. ნონა გაფრინდაშვილი  - 1962-1978
  6. მაია  ჩიბურდანიძე  -       1978-1991
  7. ქსიუ ჯუნი                  (ჩინეთი)  - 1991-1996; 1999-2001;
  8. ჟუჟა პოლგარი            (უნგრეთი) – 1996-1999;
  9. ჟუ ჩენი                        (ჩინეთი)    - 2001-2004;
  10. ანტოანეტა სტეფანოვა (ბუგარეთი) 2004-2006;
  11. ქსიუ  იუხუა                (ჩინეთი)    - 2001-2004;
  12. ალექსანდრა კოსტენიუკი (რუსეთი) – 2008-2010;
  13. ჰოუ იფანი                     (ჩინეთი)  -2010-2012; 2013-2015; 2016-2017;
  14. ანა უშენინა                    (უკრაინა) – 2012-2013;
  15. მარია მუზიჩუკი          (უკრაინა) – 2015-2016;
  16. ტან ჟონგი                       (ჩინეთი)  - 2017-2018; 
  17. ჯუ ვენჯუნი                   (ჩინეთი)    - 2018…

მსოფლიო  ჩემპიონატი ტარდება  ნოკაუტ-სისტემით (მინი-მატჩში დამარცხებული ეთიშება ასპარეზობას); დროის კონტროლი: 90 წთ-40 სვლაზე/+30 წთ.პარტიის ბოლომდე+30 წამიანი დამატებით პირველივე სვლიდან.

 

სატურნირო  განრიგი

3 ნოემბერი

შაბათი

14:00

I წრე;  I პარტია

4 ნოემბერი

კვირა

14:00

I წრე;  II პარტია

5 ნოემბერი

ორშაბათი

14:00

ტაი ბრეიქი

 6 ნოემბერი

სამშაბათი

14:00

II წრე;  I პარტია

7 ნოემბერი

ოთხშაბათი

14:00

II წრე;  II პარტია

8 ნოემბერი

ხუთშაბათი

14:00

ტაი ბრეიქი

9 ნოემბერი

პარასკევი

14:00

III წრე;  I პარტია

10 ნოემბერი

შაბათი

14:00

III წრე;  II პარტია

 11 ნოემბერი

კვირა

14:00

ტაი ბრეიქი

12 ნოემბერი

ორშაბათი

14:00

IV წრე;  I პარტია

13  ნოემბერი

სამშაბათი

14:00

IV წრე;  II პარტია

14  ნოემბერი

ოთხშაბათი

14:00

ტაი ბრეიქი

15  ნოემბერი

ხუთშაბათი

15:00

V წრე;  I პარტია

16  ნოემბერი

პარასკევი

15:00

V წრე;  II პარტია

17  ნოემბერი

შაბათი

15:00

ტაი ბრეიქი

18  ნოემბერი

კვირა

დასვენების დღე

 

19  ნოემბერი

ორშაბათი

15:00

VI წრე;  I პარტია

20  ნოემბერი

სამშაბათი

15:00

V I წრე; II პარტია

21  ნოემბერი

ოთხშაბათი

15:00

VI წრე; III პარტია

22  ნოემბერი

ხუთშაბათი

14:00

VII წრე;  IV პარტია

23 ნოემბერი

პარასკევი

12:00

ტაი ბრეიქი

 

პარასკევი

18:00

დახურვა

 

საპრიზო ფონდი

I  წრეში დამარცხებულები

32 X3 750=120 000$

I I წრეში დამარცხებულები

16X5 500=88 000$

I I I წრეში დამარცხებულები

8 X8 000=64 000$

IV წრეში დამარცხებულები

4 X12 000=48 000$

V წრეში დამარცხებულები

2X20 000=40 000$

VI წრეში დამარცხებულები

1X30 000=30 000$

VI წრეში გამარჯვებული

60 000$

სულ საპრიზო ფონდი

450 000$

 

 

 

 

 

  • სათაური: პირველივე პარტიაში პირველივე გამარჯვება იზეიმეს!
  • ავტორი:
  • თარიღი: 04-11-2018 1:25 AM
  • Tags:
Top