ბლოგი

Sophie Nikoladze's picture

საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის 2019 წლის კალენდარი

  საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის 2015 წლის სპორტულ ღონისძიებათა კალენდარი    
         ”ვამტკიცებ”      
  საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის      
  პრეზიდენტი        გ. გიორგაძე      
         
         
  საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის 2019 წლის სპორტულ ღონისძიებათა კალენდარი                   
         
1 საქართველოს სენიორთა ჩემპიონატი  8-15 იანვარი თბილისი საქართველო
2 რეგიონული ჩემპიონატები - 8-18 წ.წ. ჭაბუკთა და გოგონათა შორის იანვარ-თებერვალი  რეგიონები საქართველო
3 ალექსანდრე ბოკუჩავას თასი - 16 წ. (რეიტინგ-ტურნირი) 16-23 იანვარი  თბილისი საქართველო
4 საქართველოს სასკოლო ჩემპიონატი 7, 9,11 წლის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 25 იანვარი-3 თებერვალი თბილისი საქართველო
5 საქართველოს ვაჟთა 78–ე ჩემპიონატი 5-17 თებერვალი თბილისი საქართველო
6 ტიგრან პეტროსიანის მემორიალი (8,10 და 12 წლამდე) 8-15 თებერვალი თბილისი საქართველო
7 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2019 (I ეტაპი) რაპიდში ქალთა  შორის 23-24 თებერვალი  თბილისი საქართველო
8 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2019 (I ეტაპი) ბლიცში ქალთა შორის 25 თებერვალი. თბილისი საქართველო
9 საქართველოს ჩემპიონატი 8,10 და 12 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის (I ლიგა) აღმოსავლეთის ზონა 1-8 მარტი  თბილისი საქართველო
10 საქართველოს ჩემპიონატი 8,10 და 12 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა  შორის (I ლიგა) დასავლეთის ზონა 1-8 მარტი  ფოთი საქართველო
11 დედის დღისადმი მიძღვნილი ბლიც ტურნირი 3 მარტი. თბილისი საქართველო
12 მსოფლიოს ქალთა გუნდური ჩემპიონატი  4-15 მარტი ასტანა ყაზახეთი
13 საქართველოს ჩემპიონატი 20 წ. ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის          ”კახი ჩიგოგიძის თასი”      8-17 მარტი თბილისი საქართველო
14 ევროპის ინდივიდუალური ჩემპიონატი  17-30 მარტი სკოპლე მაკედონია
15 საქართველოს ქალთა 76–ე ჩემპიონატი 18-30 მარტი თბილისი საქართველო
16 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2019 (I ეტაპი) რაპიდში ვაჟთა შორის 31 მარტი-1 აპრილი  თბილისი საქართველო
17 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2019 (I ეტაპი) ბლიცში ვაჟთა შორის 2 აპრილი თბილისი საქართველო
18 საქართველოს საკლუბო ჩემპიონატის I ლიგა, საგაზაფხულო სეზონი      (აღმოსავლეთი ზონა) მარტი,აპრილი,მაისი დანიშვნით საქართველო
19 საქართველოს საკლუბო ჩემპიონატის I ლიგა, საგაზაფხულო სეზონი             (დასავლეთი ზონა) მარტი,აპრილი,მაისი დანიშვნით საქართველო
20 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2019 (II ეტაპი) რაპიდში ქალთა შორის 3-4 აპრილი  თბილისი საქართველო
21 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2019 (II ეტაპი) ბლიცში ქალთა შორის 5 აპრილი. თბილისი საქართველო
22 ევროპის სენიორთა ჩემპიონატი 5-15 აპრილი როდოსი საბერძნეთი
23 ევროპის ინდივიდუალური ჩემპიონატი ქალთა შორის  10-23 აპრილი ანტალია თურქეთი
24 მსოფლიოს სასკოლო ინდივიდუალური ჩემპიონატი 17-27 აპრილი ანტალია თურქეთი
25 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2019 (II ეტაპი) რაპიდში ვაჟთა შორის 2-3 მაისი თბილისი საქართველო
26 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2019 (II ეტაპი) ბლიცში ვაჟთა შორის 4 მაისი. თბილისი საქართველო
27 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2019 (III ეტაპი) რაპიდში ქალთა შორის 5-6 მაისი თბილისი საქართველო
28 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2019 (III ეტაპი) ბლიცში ქალთა შორის 7 მაისი. თბილისი საქართველო
29 საქართველოს ჩემპიონატი 8,10,12,14,16,18 წ.წ. ჭაბუკები და გოგონები             (უმაღლესი ლიგა)  8-17 მაისი თბილისი საქართველო
30 საქართველოს ჩემპიონატი 10 და 14 წლამდე საჭადრაკო კომპოზიციების ამოხსნაში 12 მაისი-14 მაისი თბილისი საქართველო
31 საქართველოს ჩემპიონატი რაპიდში 8,10,12,14,16,18 წ.წ.ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 18-19 მაისი თბილისი საქართველო
32 საქართველოს ჩემპიონატი ბლიცში 8,10,12,14,16,18 წ.წ.ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 20 მაისი თბილისი საქართველო
33 საქართველოს ჩემპიონატი საჭადრაკო კომპოზიციების ამოხსნაში 26 მაისი. თბილისი საქართველო
34 მსოფლიო ინდივიდუალური ჩემპიონატის პრეტენდენტთა ტურნირი      ქალთა შორის 29 მაისი-19 ივნისი ყაზანი რუსეთი
35 ევროპის სასკოლო ინდივიდუალური ჩემპიონატი 30 მაისი-9 ივნისი მამაია  რუმინეთი
36 ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი ტურნირი ”თელავი-2019”  31 მაისი-2 ივნისი თელავი საქართველო
37 შოთა ინწკირველის მემორიალი 7 და 9 წ.წ. ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 3-7 ივნისი თბილისი საქართველო
38 საქართველოს ჩემპიონატი U 2200,U 1800, U 1400 რეიტინგის კატეგორიაში 9-16 ივნისი თბილისი საქართველო
39 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2019 (III ეტაპი) რაპიდში ვაჟთა შორის 18-19 ივნისი თბილისი საქართველო
40 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2019 (III ეტაპი) ბლიცში ვაჟთა შორის 20 ივნისი. თბილისი საქართველო
41 საქართველოს მეორე კორპორატიული ჩემპიონატი 29-30 ივნისი თბილისი საქართველო
42 V საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი "ბათუმის მერიის თასი - 2019" 1-11 ივლისი ბათუმი საქართველო
43 ფოთის XIV საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი              ”ნანა ალექსანდრიას თასი-2019” 12-21 ივლისი ფოთი საქართველო
44 ფიდეს ქალთა გრან-პრის გათამაშება 2019-1020 წ.წ. (I ეტაპი) 20 ივლისი-10 აგვისტო დანიშვნით დანიშვნით
45 ირაკლი ლოლუას მემორიალი 21-24 ივლისი ფოთი საქართველო
46 საერთაშორისო ფესტივალი "ბათუმი-2019"  21-28 ივლისი ბათუმი საქართველო
47 ბავშვთა საჭადრაკო ფესტივალი "რაჭა-2019"  29 ივლისი-5 აგვისტო ამბროლაური საქართველო
48 ევროპის ჩემპიონატი 8 – 18 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 1-11 აგვისტო ბრატისლავა სლოვაკეთი
49 ბავშვთა საჭადრაკო ფესტივალი "ტყიბული-2019"  6-13 აგვისტო ტყიბული საქართველო
50 საერთაშორისო ფესტივალი "შავი ზღვის დელფინი" 14-21 აგვისტო ბათუმი საქართველო
51 საჭადრაკო კომპოზიტორთა მსოფლიო კონგრესი  17-24 აგვისტო ვილნიუსი ლიეტუვა
52 მსოფლიოს ჩემპიონატი 8,10,12 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 20 აგვისტო-2 სექტემბერი ვეიფანგი ჩინეთი
53 ჯემალ მახათაძის მემორიალი 31 აგვისტო-1 სექტემბერი ზესტაფონი საქართველო
54 საერთაშორისო საჭადრაკო ტურნირი               "მაია ჩიბურდანიძის თასი-2019" 4-8 სექტემბერი  თბილისი საქართველო
55 საქართველოს ვაჟთა 79–ე ჩემპიონატი (I ლიგის შესარჩევი) აღმოსავლეთი ზონა 8-15 სექტემბერი თბილისი საქართველო
56 საქართველოს ვაჟთა 79–ე ჩემპიონატი (I ლიგის შესარჩევი)   დასავლეთი ზონა 8-15 სექტემბერი ქუთაისი საქართველო
57 მსოფლიო თასი 9 სექტემბერი-4 ოქტომბერი  ხანტი-მანსიისკი რუსეთი
58 ნინო ხურციძის მემორიალი 16-19 სექტემბერი ქ. ვანი საქართველო
59 საქართველოს საკლუბო ჩემპიონატის I ლიგა, საშემოდგომო სეზონი            (აღმოსავლეთი ზონა) სექტემბერი, ოქტომბერი, ნოემბერი დანიშვნით საქართველო
60 საქართველოს საკლუბო ჩემპიონატის I ლიგა, საშემოდგომო სეზონი            (დასავლეთი ზონა) სექტემბერი, ოქტომბერი, ნოემბერი დანიშვნით საქართველო
61 საერთაშორისო საჭადრაკო ტურნირი                              "ნონა გაფრინდაშვილის თასი-2019" 20-29 სექტემბერი თბილისი საქართველო
62 ბავშვთა საერთაშორისო ტურნირი               "მაია ჩიბურდანიძის თასი-2019" (8,10,12 წ.წ) 30 სექტემბ-9 ოქტომბერი  ქუთაისი საქართველო
63 მსოფლიოს ჩემპიონატი 14,16,18 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 1-13 ოქტომბერი მუმბაი ინდოეთი
64 ანზორ მაჩიტიძის მემორიალი 10-14 ოქტომბერი სამტრედია საქართველო
65 თემურ ლომაიას მემორიალი 13-20 ოქტომბერი თბილისი საქართველო
66 მსოფლიოს ჩემპიონატი 20 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 14-26 ოქტომბერი ნიუ დელი ინდოეთი
67 ევროპის გუნდური ჩემპიონატი 23ოქტომბერი-3 ნოემბერი ბათუმი საქართველო
68 მსოფლიოს 16 წლამდე ოლიმპიადა  28ოქტომბერი-6 ნოემბერი ჩორუმი თურქეთი
69 საქართველოს ჩემპიონატი U 2000,U 1600, U 1200 რეიტინგის კატეგორიაში 4-11 ნოემბერი თბილისი საქართველო
70 ევროპის საკლუბო ჩემპიონატი 9-17 ნოემბერი ულცინი მონტენეგრო
71 ევროპის საკლუბო ჩემპიონატი ქალთა შორის 9-17 ნოემბერი ულცინი მონტენეგრო
72 მსოფლიოს სენიორთა ჩემპიონატი  11-24 ნოემბერი ბუქარესტი რუმინეთი
73 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2019 (IV ეტაპი) რაპიდში ვაჟთა შორის 14-15 ნოემბერი თბილისი საქართველო
74 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2019 (IV ეტაპი) ბლიცში ვაჟთა შორის 16 ნოემბერი. თბილისი საქართველო
75 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2019 (IVეტაპი) რაპიდში ქალთა შორის 18-19 ნოემბერი თბილისი საქართველო
76 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2019 (IV ეტაპი) ბლიცში ქალთა შორის 20 ნოემბერი. თბილისი საქართველო
77 კავკასიის თასი-8,10,12 წლის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის.                "ალექსანდრე ჩიკვაიძის თასი” 20-27 ნოემბერი თბილისი საქართველო
78 ნანა იოსელიანის თასი-2019 22-23 ნოემბერი გურჯაანი საქართველო
79 ევროპის ქალთა ინდივიდუალური ჩემპიონატი რაპიდსა და ბლიცში 28 ნოემბერი-1დეკემბერი მონტე კარლო მონაკო
80 საქართველოს გუნდური ჩემპიონატი ”დავით ჩირაძის მემორიალი”             (7, 8, 10,12 წ.წ.) 30 ნოემბერი-7 დეკემბერი ქუთაისი საქართველო
81 საქართველოს ვაჟთა 79–ე ჩემპიონატი (I ლიგა) 1-10 დეკემბერი თბილისი საქართველო
82 საქართველოს ქალთა 77–ე ჩემპიონატი (I ლიგა) 1-10 დეკემბერი თბილისი საქართველო
83 ფიდეს ქალთა გრან-პრის გათამაშება 2019-1020 წ.წ. (II ეტაპი) 1-20 დეკემბერი დანიშვნით დანიშვნით
84 ჯემალ თოფურიას X მემორიალი 3-15 დეკემბერი ფოთი საქართველო
85 ევროპის ინდივიდუალური ჩემპიონატი რაპიდსა და ბლიცში 4-8 დეკემბერი ტალინი ესტონეთი
86 ვახტანგ ქარსელაძის მემორიალი (გუნდური 8,10,12,14 წ.წ.)  10-17დეკემბერი  თბილისი საქართველო
87 საქართველოს საკლუბო ჩემპიონატის უმაღლესი ლიგა 17-20 დეკემბერი თბილისი საქართველო
88 საქართველოს თასის გათამაშება: A ღია ტურნირი - საქართველოს თასი - 2019  
B ღია ტურნირი - ბ. გურგენიძის თასის X გათამაშება 
20-29 დეკემბერი თბილისი საქართველო
89 მსოფლიო ინდივიდუალური ჩემპიონატი რაპიდსა და ბლიცში დანიშვნით დანიშვნით დანიშვნით
90 მსოფლიო ქალთა ინდივიდუალური ჩემპიონატი რაპიდსა და ბლიცში დანიშვნით დანიშვნით დანიშვნით
91 საახალწლო ტურნირი ელვისებურ ჭადრაკში თბილისის თასი 29-30 დეკემბერი თბილისი საქართველო
დოკუმენტი: 
  • სათაური: საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის 2019 წლის კალენდარი
  • ავტორი:
  • თარიღი: 30-04-2019 7:13 PM
  • Tags:
Top