ბლოგი

Sophie Nikoladze's picture

საქართველოს ჩემპიონები გამოვლინდნენ!

თბილისის ნონა გაფრინდაშვილის სახელობის ჭადრაკის სასახლეში დასრულდა   საქართველოს ახალგაზრდული ჩემპიონატი  სხვადასხვა ასაკობრივ კატეგორიებში:8;10;12;14;16;18 წწ. როგორც გოგონათა, ასევე ჭაბუკებს შორის.

ჩემპიონატზე  საქართველოს  ყველა რეგიონის 350-მდე მოჭადრაკე  მონაწილეობდა. I-II ადგილებზე გასულები შესაბამისად დაჯილდოვდნენ მსოფლიო და ევროპის ჩემპიონატების საგზურებით.

 

ევროპის  ჩემპიონატი 8,10,12,14,16 და18 წლამდე ასაკის მოჭადრაკეთა შორის გაიმართება სლოვაკეთის დედაქალაქ ბრატისლავაში (01.08-11.08). 

მსოფლიო ჩემპიონატი 8, 10 და 12 წლამდე ასაკის მოჭადრაკეთა შორის გაიმართება ჩინეთის ქალაქ ვეიფანგში (20.08-02.09).

მსოფლიო ჩემპიონატი 14, 16 და 18 წლამდე ასაკის მოჭადრაკეთა შორის გაიმართება ინდოეთის მუმბაიში (01-13.10).

 

საბოლოო შედეგები:

8 წლამდე გოგონები:

I    ადგილი - ნინი წივწივაძე (თერჯოლა/მწვრთნელი გიორგი ჭუმბურიძე) – 7,5 ქულა;

II   ადგილი  - მარიამ ცაციაშვილი (გორი/ოთარ დოლიძე) – 7 ქულა;

III ადგილი - ანეტა კედელიძე (ბათუმი/გია ჭანტურია) – 7 ქულა;

 

8 წლამდე ჭაბუკები:

I    ადგილი - ანდრია კვირიაშვილი (თბილისი/იოსებ კვირიაშვილი) – 8 ქულა;

II   ადგილი - დავით თათვიძე (ქუთაისი/ნანა ჭეფხოძე) – 7 ქულა;

III ადგილი - დათა ყალაბეგაშვილი (გურჯაანი/ვანო მინდორაშვილი) – 7 ქულა;

 

10  წლამდე გოგონები:

I    ადგილი - ანასტასია კირთაძე (ქუთაისი/ნიკოლოზ მანაგაძე) -  8,5 ქულა;

II   ადგილი - კესარია მგელაძე (ბათუმი/ლეონიდ ნეურონოვი) – 7 ქულა;

III ადგილი  - მარიამ ცეცხლაძე (ბათუმი/ლეონიდ ნეურონოვი) – 7 ქულა;

 

10  წლამდე ჭაბუკები:

I    ადგილი - ლუკა კილაძე (თბილისი/დავით ზარქუა) 0 8.5 ქულა;

II   ადგილი - თამაზ თუშიშვილი (თელავი/თამარ ხმიადაშვილი) – 6,5 ქულა;

III ადგილი - გიორგი გოგოლაშვილი (თბილისი/გიორგი ხომერიკი) – 6,5 ქულა;

 

12  წლამდე გოგონები:

I    ადგილი -  ანა მაჭარაშვილი (თბილისი/გიორგი მაჭარაშვილი) – 7,5 ქულა;

II   ადგილი - ლიზი კონიაძე (ბათუმი/ლეონიდ ნეურონოვი) – 6,5 ქულა;

III ადგილი - ბარბარე ცირეკიძე (ქუთაისი/ნანა ჭეფხოძე) – 6,5 ქულა;

 

12 წლამდე ჭაბუკები:

I    ადგილი - დავით ნემსაძე  (ქუთაისი/ნიკოლოზ მანაგაძე) -  8  ქულა;

II   ადგილი - ვასიკო შაპოვალოვი (ვანი/ნიკოლოზ მანაგაძე) -  7 ქულა;

III ადგილი - ნიკოლოზ შამათავა (ზუგდიდი/მადონა ბოკუჩავა) – 6 ქულა;

 

14 წლამდე გოგონები:

I    ადგილი - დიანა ლომაია (ფოთი/გოჩა ჩაჩუა) – 7 ქულა;

II   ადგილი  - მარიამ დოლაკიძე (თბილისი/დავით ზარქუა) – 7 ქულა;

III ადგილი  - რუსუდან მაღლაკელიძე (ქუთაისი/ნიკოლოზ მანაგაძე) – 7 ქულა;

 

14 წლამდე ჭაბუკები:

I    ადგილი  - ჯაბა ადამია (ბაღდათი) – 7,5 ქულა;

II   ადგილი - ნიკოლოზ დარსაძე (თბილისი/დავით ზარქუა) – 6,5 ქულა;

III ადგილი - ილია კავკასიძე (თბილისი/დავით ზარქუა) – 6 ქულა;

 

16 წლამდე გოგონები

I    ადგილი  - თამარ ესაძე (ქუთაისი/მურმან ესაძე) – 5 (6) ქულა;

II   ადგილი  - იანა ენგიბარიანი (თბილისი/იოსებ კვირიაშვილი) – 4(6) ქულა;

III ადგილი - ეკატერინე ფიფია (თბილისი/ზურაბ სტურუა) – 3,5 ქულა;

 

16  წლამდე ჭაბუკები:

I    ადგილი - აკაკი ღაჭავა  (ქუთაისი/გიორგი ტყეშელაშვილი) – 6,5 ქულა;

II   ადგილი - გიგა გოდერძიშვილი (ქარელი/ოთარ დოლიძე) – 6,5 ქულა;

III ადგილი  - შოთა ხოდაშნელი (თბილისი/დავით ზარქუა) – 6,5 ქულა;

 

18 წლამდე გოგონები:

I    ადგილი  - ლილე ქორიძე (თბილისი/ლაშა ჯანჯღავა) – 5 (6) ქულა;

II   ადგილი - ელენე კოსტავა (თბილისი) – 4,5 (6) ქულა;

III ადგილი  - ანასტასია სიდამონიძე (თბილისი) – 3,5 (6)

 

18 წლამდე ჭაბუკები:

I    ადგილი - ლუკა ობოლაძე (თბილისი/ზურაბ სტურუა) – 8 ქულა;

II   ადგილი - გიორგი ელაშვილი (სამტრედია) – 7 ქულა;

III ადგილი  - ნიკოლოზ გიგაური (რუსთავი/გრიშა ბიბილაშვილი) – 6,5 ქულა;

დებულება

ფოტოგალერეა

  • სათაური: საქართველოს ჩემპიონები გამოვლინდნენ!
  • ავტორი:
  • თარიღი: 18-05-2019 1:58 PM
  • Tags:
Top