ბლოგი

Sophie Nikoladze's picture

ზედიზედ მესამე გამარჯვება!

ზედიზედ მესამე გამარჯვება იზეიმა საქართველსო ქალთა პირველმა ნაკრებმა! ამ ჯერზე მათი მსხვერპლი რუმინეთის გუნდი გახდა. 3 ტურის შემდგე ჩვენები პირველობას რუსეთისა და იტალიის გუნდებთან ინაწილებენ. მომდევნო ტურში მათი მეტოქე რუსეთის ძლიერი ნაკრები იქნება.

რუმინეთი - საქართველო (I)

ირინა ბულმაგა (2442)  - ნანა ძაგნიძე (2502) 

კორინა პეპტანი (2371) ½:½ ლელა ჯავახიშვილი (2457)

ელენა კოზმა      (2313) ½:½ ბელა ხოტენაშვილი (2446)

მიქაელა სანდუ  (2260) 0 : 1 მერი არაბიძე (2398) 

საქართველო  (II) - ისრაელი

ნინო ბაციაშვილი (2422) 1 : 0 იულია შვაიგერი (2336)

ნინო ხომერიკი      (2315) 1 : 0  მარსელ ეფროიმსკი (2317)

სოფიკო ხუხაშვილი (2341) 1 : 0 მაშა კლინოვა (2277)

მირანდა მიქაძე        (2279)  - ანჟელიკა ნესტეროვსკაია (2124)

საქართველო  (III)       2 : 2  ხორვატია

ლილე ქორიძე (1988) 1 : 0 ვალენტინა გოლუბენკო (2274)

თამარ ესაძე    (1885) 0 : 1 ბორკა ფრანცისკოვიჩი (2262)

ნია დონღვანი (1903) 0 : 1 მირიანა მედიჩი (2163)

დიანა ლომაია (1861) 1 : 0 ივონა პურგარი (2205)

 

ვაჟები:

გერმანია 2 : 2 საქართველო (I) 

მატიას ბლუბაუმი   (2643) ½:½  ბაადურ ჯობავა (2617)

დანიელ ფრიდმანი (2637) 0 : 1 ივან ჩეპარინოვი (2670)

გეორგ მეიერი         (2628)  1 : 0   ლევან ფანცულაია (2603)

სვენ რასმუსი          (2592)     ½:½  ლუკა პაიჭაძე (2574)

საქართველო  (II) - კოსოვო

ნოე თუთისანი (2412)  ½:½ ნდერიმ სარაცი (2396)

ნიკოლოზ პეტრიაშვილი (2441) 1 : 0 პერპაიმ მაკოლი (2241)

გიორგი სიბაშვილი (2382) - ედტრიტ ურუჩი (2237)

ლუკა ობოლაძე (2336) ½:½  აბედიმ იდზირაჟი (2231)

24 ოქტომბრიდან, სასტუმრო 'შერატონში' ევროპის 39 ქვეყნის  გუნდი ჩემპიონის ტიტულისათვის იბრძვის. შეგახსენებთ, რომ ბათუმმა 20 წლის წინ  უკვე  უმასპინძლა ევროპის გუნდურ ჩემპიონატს.

კონტინენტის გუნდურ ჩემპიონატზე საქართველოს ღირსებას 5 გუნდი იცავს: სამი ქალთა და ორი  ვაჟთა.

ევროპის გუნდური ჩემპიონატის 196 მონაწილეს შორის:140 საერთაშორისო დიდოსტატია; 38 საერთაშორისო ოსტატი და 18 ფიდეს ოსტატია.

ასპარეზობა შვეიცარული სისტემით 9 ტურად გაიმართება შემდეგი დროის კონტროლით: 90 წუთი 40 სვლაზე +30 წუთო პარტიის ბოლომდე 30 წამიანი დამატებით, პირველივე სვლიდან.

სათამაშო დღეები: 24-28 ოქტომბერი, 30 ოქტომბერი - 2 ნოემბერი; 29 ოქტომბერი - დასვენების დღე.

ორგანიზატორები:

აჭარის მთავრობა;

საქართველოს განათლების, მეცნიერების,კულტურისა  და სპორტის სამინისტრო;

საქართველოს ჭადრაკის ფედერაცია.

საქართველოს ნაკრების საუკეთესო შედეგები:

ვაჟთა შორის - III ადგილი, პლოვდივი, ბულგარეთი

ქალთა შორის:

I    ადგილი  (1)- 1997 წელი, პულა, ხორვატია;

II   ადგილი  (4) - 1992 წელი, დებრეცენი,უნგრეთი; 2005 წელი,გეტებორგი,შვედეთი; 2009 წელი, ნოვი-სადი,სერბეთი; 2017 წელი,კრეტა,საბერძნეთი

III  ადგილი  (2) - 2011 წელი, პორტო-კარასი,საბერძნეთი; 2015 წელი, რეიკივიაკი,ისლანდია;

ფოტოგალერეა

ჩემპიონატის ოფიციალური ვებგვერდი

 

  • სათაური: ზედიზედ მესამე გამარჯვება!
  • ავტორი:
  • თარიღი: 27-10-2019 2:02 AM
  • Tags:
Top