ტყიბულში, დასრულდა ტრადიციული საჭადრაკო ფესტივალი ‘ტყიბულის თასი -2022’ .

ფესტივალის დახურვაზე გაიმართა გამარჯვებულთა დაჯილდოება და გაფორმდა მემორანდუმი ტყიბულის მუნიციპალიტეტის მერიასა და საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციას შორის, რომელიც ხელს შეუწყობს მუნიციპალიტეტში საჭადრაკო კლუბის დაარსებას და ჭადრაკის განვითარებას.

მემორანდუმს ხელი მოაწერეს: , საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის პრეზიდენტმა, გია გიორგაძემ და მუნიციპალიტეტის მერმა, დავით ჩერქეზიშვილმა.

ასპარეზობაზე, საქართველოს თითქმის ყველა რეგიონის 80-მდე წარმომადგენელმა მიიღო მონაწილეობა.

შეჯიბრი შვეიცარული სისტემით 7 ტურად გაიმართა.

გამარჯვებულებს ფულად პრიზებთან ერთად, თასები, მედლები და შესაბამისი დიპლომები გადასცეს: საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის პრეზიდენტმა, გია გიორგაძემ, საქართველოს პარლამენტის წევრმა, ზაზა ლომინაძემ და ტყიბულის მუნიციპალიტეტის მერმა, დავით ჩერქეზიშვილმა.

ფესტივალის მუნიციპალიტეტის მერიისა და კომპანია ,,საქნახშირის” მხარდაჭერით გაიმართა.

ტექნიკური შედეგები:

ღია ტურნირი:

ვაჟთა შორის:

I ადგილი – ნიკოლოზ დარსაძე (თბილისი)-6,5 ქულა;

II ადგილი – დავით ცქიფურიშვილი (ტყიბული) – 5 ქულა;

III ადგილი – ლუკა ნაცაური (თბილისი) – 5 ქულა;

ქალთა შორის:

I ადგილი – ბარბარე აშოთია (ქუთაისი) – 4,5 ქულა;

II ადგილი – მარიამ ჭიღლაძე (გორი) – 4 ქულა;

III ადგილი – ქეთევან გუგეშაშვილი (თბილისი) – 3 ქულა;

12 წლამდე ბიჭები:

I ადგილი – გიორგი არსენიძე (ქუთაისი) – 6,5 ქულა;

II ადგილი – ბექა ყავაძე (ტყიბული) – 4,5 ქულა;

III ადგილი – გიორგი წიკლაური (გორი) – 4,5 ქულა;

12 წლამდე გოგონები:

I ადგილი – ანანო კიტაძე (ქუთაისი) – 4 ქულა;

II ადგილი – ბარბარე შუბითიძე (თბილისი) – 3 ქულა;

III ადგილი – სალომე სალთხუციშვილი (თბილისი) – 2 ქულა;

10 წლამდე ბიჭები:

I ადგილი – ლუკა ჩიღვინაძე (ქუთაისი) – 5,5 ქულა;

II ადგილი – გიორგი ბუხაიძე (ქუთაისი) – 5 ქულა;

III ადგილი – იოანე სვანიძე (ქუთაისი) – 4,5 ქულა;

10 წლამდე გოგონები:

I ადგილი – ანასტასია ჭიჭინაძე (ქუთაისი) – 5,5 ქულა;

II ადგილი – მარიამ გიორგაძე (ქუთაისი) – 4,5 ქულა;

III ადგილი – თეკლა არსენიძე (ქუთაისი) – 4 ქულა;

08 წლამდე ბიჭები:

I ადგილი – რობერტი ჩიღვინაძე (ქუთაისი) – 7 ქულა;

II ადგილი – ალექსანდრე ბერიშვილი (თბილისი)- 5,5 ქულა;

III ადგილი – ცოტნე არსენიძე (ქუთაისი) – 5,5 ქულა;

08 წლამდე გოგონები:

I ადგილი – სარა სალთხუციშვილი (თბილისი) –7 ქულა;

II ადგილი – მარიამ მიგრიაული (ახალციხე) – 6 ქულა;

III ადგილი – ანასტასია კიკვიძე (ქუთაისი) – 5 ქულა.